Portretų paroda „Žmonės be grimo 2“: tikros istorijos ir gyvenimo atspindžiai

Apie renginį

„Pakanka akimirkos, kad taptum didvyriu, bet reikia viso gyvenimo, kad taptum žmogumi.“ Šiais prasmingais žodžiais parodos vedėja, savanorė Melita Mikalevičiūtė pradėjo išskirtinę parodą „Žmonės be grimo 2“, kurios įkvėpimo šaltiniu tapo Šeduvos ir Polekėlės globos namų gyventojų kasdienybė ir istorijos. Ši portretų galerija – tai ne tik meno kūriniai, bet ir gilūs, autentiški pasakojimai, kviečiantys žiūrovus atsisakyti stereotipų bei pažvelgti į žmogų be kaukių. Tam, kad parodos atmosfera būtų dar ypatingesnė, Radviliškio miesto kultūros centro gyvo garso grupė „Atšipę peiliai“ atliko kelias įsimintinas dainas, kurios tapo subtiliu emociniu fonu šiai jautriai kelionei per gyvenimą.

Parodos unikalumas ir kūrybinė kelionė

Parodoje pristatomi portretai – tai 33 „Fotografijos namų“ klubo fotografų ir 43 Šeduvos bei Polekėlės globos namų gyventojų kūrybos rezultatas. Šis tęstinis projektas prasidėjo dar 2017 metais, kai fotografai pirmą kartą įamžino Šeduvos globos namų gyventojų portretus. „Žmonės be grimo“ ne tik atskleidė unikalius asmenybės bruožus, bet ir tapo socialine akcija, skatinančia visuomenę įvertinti tikrumą bei jautrumą.

Šio projekto kūrybinis procesas buvo ypatingas. Fotografų ir dalyvių bendradarbiavimas neapsiribojo vien fotografijomis – tai tapo tiltu tarp skirtingų gyvenimo pasaulių. Kiekvienas portretas byloja apie žmogaus stiprybę, džiaugsmus, patirtis bei žaizdas, atsispindinčias gyvenimo paženklintuose veiduose.

Ką reiškia būti „be grimo“?

Mintimis apie parodą ir nuotraukose įamžintus žmones, jų jausmus dalinosi Šeduvos globos namų direktorė Andžela Brazienė, kuri pabrėžė, kad šis projektas jų globos namų gyventojams turėjo didelę reikšmę. Jie jautėsi vertinami ir gerbiami tokie, kokie yra – be jokių grožio standartų ar vaidybos. Daugelis dalyvių su džiaugsmu priėmė kvietimą dalyvauti projekte ir dalinosi ypatingomis akimirkomis iš fotografavimo proceso. Parodos tikslas – padėti žiūrovams pažinti žmogų per jo autentišką istoriją. Portretuose užfiksuota ne tik išorė, bet ir gyvenimo patirtis, kuri byloja apie stiprybę, džiaugsmą ir kartais liūdesį.

Žmonių istorijos – kaip kūrybinės įkvėpimo šaltinis

„Žmonės be grimo 2“ – tai ne tik portretų galerija, bet ir tiltas tarp menininkų bei jų modelių. Fotografas Linas Vitkus kartu su kolegomis pasakojo, kad įamžinant veidus be „grimo“ ir kaukių jiems buvo unikali galimybė perteikti žmonių istorijas per fotografiją, nesilaikant dirbtinių grožio standartų. Jie neslėpė, kad šis projektas buvo ne tik techninis iššūkis, bet ir gilus emocinis patyrimas – svarbiausia jiems tapo nuoširdus ryšys su žmonėmis, kuriuos fotografavo.

Fotografai dalijosi prisiminimais apie kūrybinį procesą, kuris ne tik praturtino jų pačių gyvenimus, bet ir suteikė naujų įžvalgų apie žmogaus prigimtį bei tikrumą. Jie pabrėžė, kad tokie projektai skatina ne tik meninę išraišką, bet ir visuomenės sąmoningumą, kviesdami pažvelgti į žmogų giliau ir atviresnėmis akimis.

Šventės pabaiga, kuri tampa naujo kelio pradžia

Radviliškio kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė pabrėžė, kad paroda „Žmonės be grimo 2“ – tai daugiau nei meninis projektas. Ji atskleidžia, kad tik be kaukių mes galime tapti tikrai matomi ir pažinti vieni kitus. Renginio dalyviai buvo pakviesti mėgautis ne tik meno kūriniais, bet ir vaišėmis, kurios tapo maloniu akcentu šioje įkvepiančioje šventėje.

Ši paroda kviečia žiūrovus nusimesti savo vidines kaukes, sustoti akimirkai ir pažvelgti į žmogų tokį, koks jis yra – su stiprybėmis ir trapumu, su džiaugsmais ir išgyvenimais. Fotografų darbai atskleidžia ne tik kūrybos grožį, bet ir gilesnę socialinę prasmę – jie suteikia balsą tiems, kurių gyvenimai dažnai lieka visuomenės šešėlyje. Ši paroda – tai ne tik meno kūriniai, bet ir kvietimas keistis, įsiklausyti ir būti atviresniems vienas kitam. Kiekvienas apsilankęs „Žmonės be grimo 2“ taps dalimi šios unikalios kelionės, kurioje žmogaus tikrumas ir žmogiškumas susitinka su meno jėga.

Parodą kviečiame aplankyti Radviliškio miesto kultūros centro I a. fojė darbo valandomis nuo sausio 10 iki vasario 9 d.

Parodos akimirkos: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1294129521673562&type=3

Nuotraukos Simonos Meiliūnienės

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Skip to content