Projekto ,, Auksiniai scenos kryžiai“ teatrų viešnagė Radviliškyje

Apie renginį

2021 metais, vykdant projekto veiklas, Radviliškio miesto kultūros centre  parodyti trys spektakliai : Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis „ Tobula pora, arba su Naujais metais, lonesco“ ( rež. P. Ignatavičiaus), Vilniaus teatro ,,Lėlė“ spektaklis „Antis, Mirtis ir tulpė“ (rež. J. Trimakaitė) ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro šokio spektaklis ,, Durys“ (rež. Jo Strømgren). Publikai pristatytuose spektakliuose apsilankė per 1000 skirtingo amžiaus ir socialinės padėties Radviliškio, Pakruojo, Joniškio, Kėdainių, Šiaulių  rajono, Šiaulių miesto bei Panevėžio rajono gyventojų. Viešinant spektaklius buvo bendradarbiaujama su Pakruojo ir Pasvalio, Šiaulių kultūros centrais, Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centru, Pensininkų bendrija „Radviliškio bočiai“, Radviliškio krašto žmonių su negalia sąjunga, Radviliškio rajono neįgaliųjų draugija, Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universitetu, Radviliškio rajono kaimo bendruomenėmis, Radviliškio rusų kultūros centru ir Radviliškio miesto švietimo įstaigomis: Vaižganto progimnazija, Lizdeikos gimnazija, Gražinos pagrindine mokykla, Vinco Kudirkos progimnazija, Šeduvos, Baisogalos, Grinkiškio bei Šiaulėnų gimnazijomis. Žiūrovai  išvydo mūsų šalies teatrų, sutelkusių Auksinio scenos kryžiaus laureatų ir nominantų gretas, aukšto meninio lygio spektaklius.

Projekto vykdymas pradėtas 2021m. gegužę – renginių programos derinimas bei tikslinimas. Sutarčių su teatrais derinimas ir sudarymas. Informacijos apie projektą ruošimas bei viešinimas. Gegužę – ruošimasis programos vykdymui bei 1 spektaklio parodymas.  Rugpjūtį- antrojo  spektaklio pristatymas žiūrovams. Informacijos apie projektą ir spektaklius viešinimas pagal įstaigos viešinimo planą, straipsnių rašymas. Lapkričio mėnesį –  trečio spektaklio pristatymas žiūrovams, ataskaitos rengimas, užmegztų ryšių plėtojimas ir projekto veiklų sklaida.Radviliškiečiams gegužės mėnesį pristatytas 1-asis, auksinį scenos kryžių pelnęs, Vilniaus teatro ,,Lėlė“ spektaklis „Antis, Mirtis ir tulpė“ (rež. J. Trimakaitė). Spektaklyje vaikams ir tėveliams buvo kalbama apie vaikų literatūroje neįprastą, bet labai svarbią – gyvenimo pabaigos – temą. Čia atsidūrusi Mirtis – šnekasi egzistencinėmis temomis, dalinasi savo keistomis mintimis, užsiima įvairiausia nuotaikinga veikla, kuri mažajam žiūrovui dar labai paslaptinga, tolima ir neatpažinta. Mažuosius žiūrovus prisijaukinęs spektaklis, supažindino su natūralia gamtos atranka, su gimimo ir mirties sąvoka.

Antrasis projekte numatytas Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis „ Tobula pora, arba su Naujais metais, lonesco“ ( rež. P. Ignatavičiaus) parodytas rugpjūčio mėnesį. Spektaklyje atskleista absurdo tema, kuri pasireiškia per žmogaus gyvenimo nenaudingumo dramą. Žiūrovams pateikti groteskiškai pavaizduoti du priešingi pasauliai, kurių egzistencija vienas kito atžvilgiu yra beprasmiška. Čia žiūrovas nuolat stebi senukų pokalbius, kuriuos kartas nuo karto pertraukia pasirodantis nepažįstamasis – akivaizdžiai atstovaujantis jaunąją kartą. Taip žiūrovams scenoje demonstruojami skirtingų kartų prieštaravimai. Jei šie priešingi pasauliai negali priimti vienas kito, absurdas yra vienintelis prasmingas įrankis tai priimti. Spektaklio finale žiūrovas suvokia, kad pomirtinio gyvenimo programa bus lygiai tokia pat nuobodi, kokia ir buvo poros senatvė. Spektaklis yra apie gyvenimą ir pasaulį žmonių, kurie turi daugiau išminties, patirties ir gali apie tai kalbėti.

Paskutinis, projekte numatytas Lietuvos nacionalinio dramos teatro šokio spektaklis ,, Durys“ (rež. Jo Strømgren)  apdovanotas 4 aukso kryžiais. Spektaklyje „Durys“ jungiant šokį, dramą, aštrų humorą ir nonsensinę kalbą, nagrinėjama migracijos tema, kuri susirinkusiems žiūrovams yra labai artima, pažįstama ir, daugeliu atvejų, skaudi. Įspūdinga spektaklio scenografija perteikia žmonių įsitikinimus, kad anapus durų bus geriau nei čia. Migracija yra būdas išgyventi ir būdas priešintis, galimybė pradėti gyvenimą iš naujo, taip pat ir sudeginti tiltus, viską palikti užnugaryje. Durys skiria „čia“ ir „kitur“. Parodomas labai stiprus įsitikinimas, kad toje kitoje pusėje visad bus kažkas geresnio. Spektaklyje keliaujama per skirtingus istorinius periodus ir regionus, kad žiūrovas pamatytų visad egzistavusius modelius, migracijos priežastis ir kaip tai mus paveikia bei kinta skirtingose tautose.

Visi parodyti spektakliai susilaukė gausios auditorijos žiūrovų ir labai gerų atsiliepimų diskusijose po spektaklių peržiūrų. Taip pat didelio susidomėjimo sulaukėme ir iš ugdymo įstaigų bendruomenių- mokytojai, , darželių auklėtojai, darželinukai, mokiniai, kuriems spektaklyje atskleidžiamos temos yra svarbios ir  įdomios.

Įgyvendinant projektą  pasikviesti skirtingų žanrų teatrai su įvairesniais teatriniais sprendimais ir  pradžiuginti įvairaus amžiaus žiūrovai bei per profesionalų teatrą ugdomas įvairiapusiškas meninis skonis.

Komentarai

Kiti projektai

Partneriai

Skip to content