Įsibėgėjus nerūpestingai vasarai Radviliškio miesto kultūros centras tradiciškai pakvietė rajono mažuosius ugdytinius ir gimnazistus į 2 savaites trukusią vaikų vasaros stovyklą ,,Laisvieji aitvarai“. Organizatoriai, džiaugdamiesi gausiu mažylių antplūdžiu bei puikiais gimnazistų atsiliepimais, ir šiais metais organizavo dviejų etapų stovyklos programą. Kokybiškai atostogauti pravartu ne tik patiems mažiausiems. Radviliškio gimnazistai, prisiminę praėjusios vasaros įspūdžius ir įgytą patirtį didžiojoje scenoje, ir šiais metais parodė iniciatyvą išbandyti save kuriant vaidmenis inscenizacijai ,,Atgijusi dvaro legenda“. Inscenizacijos premjerą planuojama rodyti Burbiškyje vyksiančiame Tarptautiniame džiazo ir šviesų festivalyje ,,Džiazo laužai“. Tad antrus metus iš eilės suorganizuota dviejų etapų stovykla. I etapas- mūsų mažieji (1-5 klasių mokiniai), II etapas- gimnazistai (I-IV g. klasių mokiniai). Mažieji, kaip ir kiekvienais metais, buvo pakviesti užsiimti meninėmis, kultūrinėmis, inžinerijos veiklomis, vyko į ekskursiją po Pakiršinio dvarą. Ekskursijos metu vaikai lankėsi Radviliškio r. Pakiršinio dvare ir dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose. Edukacijose vaikai sukūrė atvirutes išbandę marmuravimo techniką, liejo žvakes bei pasigamino odinius knygos skirtukus. Kiekviena stovyklos programos diena prasidėdavo 10.00 val. ryto ir baigdavosi – 16.00 val. Užsiėmimai vyko 3 grupėse po 15 vaikų. Visi stovyklos programoje numatyti užsiėmimai bei renginiai vyko Radviliškio miesto kultūros centre, Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke, Latvių kultūros centre. Kiekvieną dieną mažieji turėjo galimybę išbandyti ir patobulinti savo vaidybinius gebėjimus kurdami vaidmenis su režisiere G. Každailyte. Mažųjų teatriniai bandymai, kuriuos stebėjo ne tik tėveliai, bet ir gausi radviliškiečių publika, buvo pristatyti Vasaros terasos mažojoje scenoje. Vyresnieji stovyklos dalyviai įnirtingai atidirbo didžiojoje scenoje ir, padedami režisierės R. Atkočiūnienės ir garso režisieriaus E. Vaikaso, statė inscenizaciją. Gera buvo stebėti, kai mažas vaikas džiaugiasi įspūdžiais, naujais atradimais, o jaunas gimnazistas atranda save scenoje ir kuria rimtus vaidmenis.
Pralėkusi pirmoji vasaros savaitė stovykloje vaikučiams dovanojo ypatingų įspūdžių ne tik Radviliškio miesto kultūros centro meno vadovų, inžinerijos mokytojos iš Šiaulių organizuotais makaronų tiltų eksperimentais, edukacijomis , bet ir išvykoje po Pakiršinio dvarą, kuriame ugdė bendravimo įgūdžius, mokėsi gero elgesio taisyklių, atrado save ir savo draugus. Tokio pobūdžio ekskursijos ne tik praplečia jaunosios kartos akiratį, bet ir ugdo empatijos jausmą, suteikia istorinių žinių. Pirmoji stovyklos savaitė, mažųjų klegesiu užpildžiusi Radviliškio miesto kultūros centrą, paliko daug įspūdžių ne tik mažiesiems dalyviams, bet suteikė linksmų akimirkų ir organizatoriams.
Birželio 29 d. Radviliškio miesto kultūros centro režisierė Gretė Každailytė organizavo stovyklos atidarymą ir linkėjo vaikams smagiai praleisti laiką bei patirti neišdildomų įspūdžių. Visą savaitę vaikai stengėsi dalyvauti meno vadovų (E. Verpetinsko, D. Stakvilevičiaus, M. Markušenkos, S. Markušenkienės) organizuotose veiklose, stengėsi kuo kruopščiau atlikti darbelius vykdytose edukacijose, kurias vedė S. Viluskienė, I. Donielienė. Pirmiausia režisierė Gretė burtų keliu mažuosius stovyklautojus susiskirstė į raudonųjų (braškių) ir geltonųjų (citrinų) komandas, kurioms ir vadovavo Radviliškio miesto kultūros centro darbuotojos: Karolina Dumčiutė ir Daiva Sirutienė, o tada prasidėjo tikras šėlsmas, kasdieniai vaidinimai ir linksmos pramogos su režisiere Grėte.
Kartu su Radviliškio miesto kultūros centro meno vadovu Edmundu Verpetinsku vaikai šoko nepaprastai smagius šokius. Na, o folkloro ansamblio vadovas D. Stakvilevičius pasakojo vaikams apie lietuvių liaudies papročius, piemenavimą, mokė liaudies dainų. Grupių vadovės Daiva Sirutienė ir Karolina Dumčiutė organizavo įvairiausius žaidimus, žiūrėjo animacinį filmą, vaikus įtraukė į meninę veiklą: vaikai gamino aitvarus, klijavo, spalvino ir darė daug įdomių darbelių.
Stovyklos jaunimas ne tik smagiai leido laiką su Radviliškio miesto kultūros centro režisiere R. Atkočiūniene ir garso režisieriumi E. Vaikasu statė inscenizaciją ,,Atgijusi dvaro legenda“ , kurios premjera buvo parodyta Tarptautiniame džiazo ir šviesų festivalyje ,,Džiazo laužai“ . Inscenizaciją puikiame Burbiškio dvare stebėjo per tūstantį į renginį susirinkusių žiūrovų. Jauniesiems aktoriams tai ne tik didžiulė patirtis, bet ir galimybė parodyti save tokiai gausiai publikai. Radviliškio jaunimo pastangos atsipirko su kaupu, nes gausios ovacijos ir pagyrimai skambėjo iš susirinkusios didžiulės minios meno gerbėjų.
Daug vaikiškų šypsenų, juoko, jaunatviško entuziazmo bei rimties ir gražių emocijų suteikusi, dvi savaites trukusi, stovykla baigėsi. Mažieji ne tik šėlo Radviliškio miesto kultūros centro organizuotose veiklose, bet ir praplėtė akiratį įvairiose edukacijose. Jaunimas ne tik pramogavo, bet stengėsi susidoroti su ypatinga užduotimi scenoje ir padovanojo žiūrovams nuostabų reginį. Projekto organizatoriai išgirdo daug padėkų už nuostabiai praleistą laiką ir nepaprastus įspūdžius. Greit prabėgo dvi vasaros savaitės, įsukusios stovyklos dalyvius į „Laisvųjų aitvarų“ sūkurį, kuriame skambėjo ne tik vaikiškas juokas, šėlionės, dainos, šokiai ir vasariška nuotaika…, bet ir rimtimi dvelkiantis nuoširdus darbas didžiojoje scenoje.
Radviliškio miesto kultūros centro organizuotą stovyklą „Laisvieji aitvarai“ finansavo Radviliškio rajono savivaldybė.
Radviliškio miesto kultūros centro informacija